STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami




OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(57)
(17)
(3)
(2)
(2)



WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D




STREFA C= 


   PRODUKTY FIRMY COMMODORE

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 2.10.2001

   Firma Commodore kojarzy się nam wszystkim z znanym na całym świecie komputerem domowym C64 oraz całą serią produkcyjną komputerów Amiga. Tyle, że nie jest to cała prawda, bowiem powstało znacznie więcej wspaniałych maszyn, ...


   COMMODORE & AMIGA - DYSKI PD

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 4.1.2002

   Wszyscy pamiętamy jeszcze dawne czasy, kiedy Commodore się zachwycano. Mieliśmy możność czytania wielu fascynujących miesięczników opisujących jego możliwości, oglądania nowych programów, kupowania ich, bądź kopiowania od kolegii, który zdobył świeży sofcik.


   64 PLUS 4 - DYSKI PD

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 8.2.2005

   Poniższa kolekcja dyskietek pochodzi z bardzo dawnych czasów, kiedy w kioskach pojawiał się magazyn "64 plus 4", zwany potocznie "zieleniakiem" ze względu na użyty kolor druku. Było to na początku lat 90. A ukazujące się dyskietki te posiadały status Public Domain, w skrócie PD.


   KABLE I PRZYSTAWKI

 tłumaczył: Thorgal (Apidya)

 data: 27.5.2003

   Jest to tłumaczenie z języka angielskiego na język polski obszernej strony internetowej [www.sta.c64.org] poświęconej interfejsom X1541, czyli różnym kablom i adaptorom służącym połączeniu PC z komponentami Commodore.


   PROGRAMY DO OBRÓBKI SAMPLI

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 12.8.2003

   Do zabawy z samplami na Commodore wyszło kilkaset programów, ale ja postaram się Wam przedstawić trzy z nich, które używałem swego czasu. Są to : Digi Ripper 1.1, Sample Mon 1.1 oraz 8-Sample Mon 1.2.


   SAMPLOWANIE A POLSKIE PRAWO

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 19.8.2003

   Sample-mani tworząc sample na Commodore często korzystają z utworów "cudzych", czy znalezionych gdzieś w sieci. Zastanawiałem się jak to jest widziane przez polskie prawo i z tym pytaniem zwróciłem się do prawnika Dagmary Malinowskiej.


   PASSA C64 TRWA (I)

 autor: Marek Pampuch

 data: 4.5.2004

   W 1977r. firma Commodore Business Machines zaprezentowała pierwszy komputer osobisty PET. Zatrudniony w niej młody i rzutki konstruktor Chuck Peddle, zbudował wówczas urządzenie, które nazwał TOI.


   PASSA C64 TRWA (II)

 autor: Marek Pampuch

 data: 18.5.2004

   Commodore 64 miał być (i nawet przez pewien czas był) oficjalnym mikrokomputerem szkolnym w USA. Pierwszy milion C64 sprzedawany był z zestawem 200 prostych programów edukacyjnych. Są to programy przeznaczone dla dzieci w wieku 5-15 lat, o jednolitym "wystroju" ...


   NOWOŚCI Z LAS VEGAS

 autor: Ryszard Damski

 data: 10.8.2004

   Trzy nowe modele firmy Commodore - C16, C116, 4Plus - wypuszczone na rynek jesienią ubiegłego roku nie wzbudziły sensacji. Potwierdziły wysoki poziom wyrobów firmy, ale nie odbiegały od istniejących standardów.


   COMMODORE 128

 autor: Ryszard Damski

 data: 24.8.2004

   Wspominaliśmy już o tym mikrokomputerze w ubiegłym roku, tuż po pierwszej prezentacji na targach w Las Vegas. Obecnie jest on sprzedawany w Europie, a ponieważ ma być następcą bardzo popularnego również i u nas C64, warto mu się dokładnie przyjrzeć.


   PORÓWNANIE KOMPUTERÓW 8-BIT

 autor: Ryszard Damski

 data: 7.9.2004

   W zeszłym roku przedstawiliśmy najpopularniejsze komputery domowe. Warto by zakończyć rok sporządzając ich porównanie. Można to zrobić oczywiście tylko dla komputerów zbliżonej klasy, stąd odrzucimy Apple, Sinclair QL i Meritum. Tabele zawierają zestawienie ...


   SPEKTRAVIDEO SV-328

 autor: Ryszard Damski

 data: 21.9.2004

   Firma Spektravideo najczęściej jest przedstawiana jako firma amerykańska, chociaż jej siedzibą jest Hongkong. W 1983 r. zaprezentowała w USA dwa modele mikrokomputerów SV-318 i SV-328, różniące się jedynie klawiaturą i liczbą pamięci RAM.


   PIĘĆ FUNTÓW MOCY

 autor: Jim Gracely

 data: 19.10.2004

   Nowy komputer LCD firmy Commodore waży niewiele (5 funtów = 2,3kg), ma rozmiary notebooka i jest zasilanie bateryjne. I to nie wszystko, ma zintegrowane oprogramowanie i wbudowany modem. Z 32-ma kilobajtami pamięci podtrzymywanej bateryjnie ...


   PADŁ MI TWARDY DYSK

 autor: Kiler (Apidya)

 data: 26.10.2004

   Zapewne każdy z nas nie raz borykał się z problemem padnięcia dysku twardego. Czy to z powodu wykonania operacji Validate, czy też "zniknięcia" partycji na dysku. Najlepiej w takim wypadku zrobić sobie tzw. dyskietkę ratunkową ...


   DENISE V4.2

 autor: Kiler (Apidya)

 data: 9.11.2004

   Chat. Dla jednych najważniejsza zaleta Internetu. Dla drugich rzecz całkowicie zbędna. Specjalnie dla tych drugich został stworzony program symulujący internetowy chat. Wersja programu jaką mam Wam do opisania jest z 11 listopada 2000 roku.


   FROGGER

 autor: Kiler (Apidya)

 data: 16.11.2004

   Jednym z popularniejszych obecnie formatów zapisu filmików jest mpeg. Na Amigę powstało bardzo wiele odtwarzajek potrafiących sobie poradzić z tym formatem. Jednym z najpopularniejszym jest program Frogger. Tutaj pokrótce chcę go opisać.


   QUARTERBACK TOOLS V2.0.1

 autor: Kiler (Apidya)

 data: 1.2.2005

   W poprzednim artykule radziłem, co zrobić w przypadku pojawienia się fizycznych problemów z twardym dyskiem. Polecałem dość dobry i raczej niezawodny program jakim jest Quarterback Tools v2.0.1. Teraz skupię się na jego opisie.